Degustacja win Rocca delle Macìe
 

23 maja w Winiarni odbyła się degustacja win z winnic Rocca delle Macie, Prowadził ją Pietro Tamagnini – sales manager i członek rodziny Zingarellich, właścicieli winnicy.

Italo Zingarelli, aktor, reżyser, producent filmowy i bokser, kupił winnicę Le Macie w Toskańskim regionie Chianti w 1973 roku, rozpoczynając tym samym rodzinną historię. W chwili obecnej przedsiębiorstwo prowadzone przez dzieci Italo zajmuje ponad 600 hektarów, z czego niemal 300 poświęcone jest uprawie winorośli i oliwek.

Rocca delle Maccie jest, w porównaniu do starych i szlachetnych winnic Chianti, z dwudziestoma siedmioma latami raczej młodym przedsięwzięciem. W 1973 r. Italo Zingarelli odwrócił się od przemysłu filmowego, aby zrealizować swoje młodzieńcze marzenie w tym samym roku: zdobycie dużej farmy i stworzenie gospodarstwa rolnego . Po wizycie w małym gospodarstwie o nazwie “Le Macìe”, na wzgórzu w gminie Castellina in Chianti, był pewien, że znalazł to, czego szukał. Ochrzcił “odkrycie” Rocca delle Maccie. W dialekcie toskańskim “macìa” oznacza kamień.

Wspólna cecha gleby w Chianti – idealne do uprawy wina. Wszystko to miało miejsce w pierwszych miesiącach 1973 roku. Natychmiast rozpoczął prace renowacyjne domów z XIV wieku. Rolnictwo uzyskało decydujący wpływ na sadzenie winnic i gajów oliwnych. W tym czasie majątek miał 200 hektarów, ale tylko jeden został obsadzony winoroślami! Aby zapewnić więcej miejsca na rozwój gospodarstwa, przywrócono pobliską winnicę Sant’Alfonso. Miłość Italo do kraju dotrzymywała kroku jego przedsiębiorczej wizji . Prace nad budową nowoczesnej winnicy z najnowszym sprzętem enologicznym,, rozpoczął się po krótkim czasie. W 1978 roku wina Rocca delle Maciee trafiły na rynek we Włoszech i za granicą i od razu zyskały największe uznanie krytyków, kupców wina i gastronomii.

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia w Winiarni Terra Mare!